k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Obserwuj nas

Search

Meblekruszyna

Poznaj trendy w meblowaniu salonu i jadalni na rok 2021

Remont zbliża się wielkimi krokami, a ty wciąż nie wiesz jak urządzić wnętrze? Wybór mebli do salonu, krzeseł do jadalni oraz innych elementów wystroju cię przytłacza? W artykule przedstawiamy niezwykle modny i często wykorzystywany styl wystroju. Przeczytaj i dowiedz się, jakie obecnie są trendy w meblowaniu!

Kolorystyka, czyli o tym jak barw mają wpływ na wystrój

Jak wiadomo meble do salonu czy jadalni, są bardzo ważne, ale i tak największą rolę i ,,pierwsze skrzypce’’ odgrywa kolorystyka. Można zaobserwować, że zmienia się ona każdego roku. Tym razem dominują delikatne, jasne i stonowane barwy.

  • Beż – nie chcesz malować ściany na biało, ale marzy ci się łagodny kolor? Beż będzie idealnym rozwiązaniem. Świetnie łączy się on z innymi kolorami i może być tłem dla praktycznie każdej aranżacji wnętrza.
  • Pastelowy róż – to kolor, który daje niezwykłe wykończenie, a razem z szarością, bielą, czernią, zielenią czy kolorem złota tworzy świetne połączenie.
  • Brąz i ziemiste kolory – ta paleta kolorystyczne będzie świetnie pasować do wnętrza, w którym często odpoczywamy, czyli salon albo sypialnia.

Rustykalne klimaty – jakie meble do salonu i jadalni wybrać?

Każdy kto preferuje ciepłe i przytulne wnętrza, powinien skłonić się ku rustykalnemu wystrojowi. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów aranżacji. Charakteryzuje się obecnością drewna w surowym stanie. Dominuje także kamień, cegła, tekstylia, a także stylizowane mebla. Naturalne materiały, przyjazna atmosfera i nieskomplikowana aranżacja to cechy idealnie opisujące ten styl.

Krzesła do jadalni czy meble do salonu na podobieństwo wiejskich chatek dodadzą charakteru oraz sprawią, że domownicy będą czuć domową i rodzinną atmosferę. Świetnie sprawdzą się tutaj drewniane, masywne meble, wręcz w surowym stanie. Masywne łóżko, szafa, komoda czy szafka, przypominająca kredens to meble, które powinny znaleźć się w twoim mieszkaniu. 

Czas na remont 

Trendy w meblowaniu to temat, w który należy się zagłębić tuż przed remontem. Przygotuj dokładny plan oraz wizualizację twojego mieszkania. Tym sposobem będzie ci łatwiej dopasować meble do powierzchni. A jak wiadomo meble do salonu czy krzesła do jadalni to nieodłączny element i bardzo ważna kwestia w każdym mieszkaniu. Nie możesz tego pominąć! Urządź swoje mieszkanie zgodnie z trendami w meblowaniu!

You don't have permission to register
X

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!